Már hetekkel az esemény előtt megbeszéltük a tennivalókat a Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnökével, a szülői munkaközösségi tagokkal, akiknek ezúton is köszönjük a segítséget. Délelőtt a köszöntők, beszédek után a gyerekek műsora következett: vers, ének, tánc, amit nagy tapssal jutalmazott a közönség. Majd a helyi amatőr zenekar játszott talpalávalót. Délre megfőtt a finom, helyi ízek szerint készített babgulyás három nagy bográcsban és elkészült hozzá a hagyományos roma eledel, a platnin sült vakaró. Minden gyerek, segítő szülő, pedagógus és vendég megebédelt. Minden diákunk csokoládét és ivólevet is kapott. Délután Choli Daróczi József roma költő, író és műfordító tartott rendhagyó irodalom órát a diákoknak. A nap záró eseménye Kökény Attila koncertje volt, melyre minden tanulónk szüleit, testvéreit  is szeretettel vártuk. Felejthetetlen élményben volt részünk. Mindnyájan hasznos, tartalmas programnak voltunk részesei e napon, ahol  jókedvben, szórakozva tanulhattunk, jól éreztük magunkat.
Reméljük, jövőre is sikerül hasonló élményt szerezni a gyerekeknek, mindenkinek.