EFOP-3.3.5-17-2017-00032

Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazása napközis és bentlakásos táborokban

NAPKÖZIS TÁBOR 2018.június 18-június 29.

SZENDRŐLÁDI ÁLTALÁNOS ISKOLA

Az első tábori héten (június 18-22.) az első és második évfolyam tanulói táboroztak- valamennyien-72 fő. A második héten (június 25-29.) a negyedik évfolyam és a hatodik évfolyam tanulói-52 fő vett részt a napközis táborban. A kialakított csoportok-mindkét héten-a tervezett program szerint működtek. Minden tervezett foglalkozást sikerült megvalósítani. Az első hét témamodulja a Művészeti nevelés volt, azon belül a Népmesék világa. A legjobban sikerült program e héten az volt, amikor a gyerekek egy mesekönyv-szerzővel, a Miskolcon élő Gácsi Zsuzsannával találkozhattak, aki ellátogatott a táborozó gyerekekhez. A találkozást az egyik táboroztató kolléganőnknek, Szánti Veronikának köszönhetjük, aki a könyv illusztrátora, így még érdekesebb, tanító nénihez is kötődőbb volt a történet. A második hét témamodulja a Nemzeti és kulturális identitás, hagyományőrzés, anyanyelvápolás volt. A hősnek lenni programsablon nagyon jól illik a tanulók életkorához. Mindkét héten nagyon tetszett a kimozdulós program Lillafüredre és Kazincbarcikára is. A tábori foglalkozások keretében lehetőség nyílhat olyan tanulási módokra és szervezési megoldásokra, amelyek előmozdítják a tanulás belső motivációinak erősítését, az osztályközösségek megerősödését.