Négy hétre témaköröket terveztünk. Első héten felhívtuk a figyelmet a világban élő védett állatokra, a környezettudatosságra, az alternatív energiafelhasználás fontosságára. Nagy jelentőséget tulajdonítottunk az ivóvíz felhasználásának. Meghirdettük a szemét-szüretet, ezzel is felhívva a figyelmet, hogy a tiszta és szép környezet nemcsak esztétikailag fontos, hanem a közérzetünk számára is. Második héten hangsúlyt kapott a higiénia és a mentálhigiénia egyaránt. Megbeszéltük az alapvető tisztálkodási szokásokat, a kamaszlányok külön segítséget kaptak. A védőnőink előadásokat tartottak osztályonként a szexualitásról. Előtérbe került lelki egészségünk is, különböző relaxációs technikákat sajátíthattak el a gyerekek. Ezt követően korunk nagy problémájáról beszélgettünk, mégpedig a drogok ártó – akár végleges – voltára hívtuk fel a figyelmüket. Fontosnak tartjuk a megelőzést, a veszélyekre való felhívást. A rendőrség drog-prevenció a témában előadást tartott a felső tagozat számára. Az alsó tagozat számára játékos sport-vetélkedőt szerveztünk. A felsős fiúk számára foci bajnokságot, míg a lányok számára zsinórlabda bajnokságot szerveztünk. Utolsó héten kapott szerepet az egészséges táplálkozás. A hónapot egy nagyszabású vetélkedővel zártuk, melyen részt vettek a tankerület iskolái. A hónapot hasznosan töltöttük. Az osztályok plakátokat készítettek, maketteket ártottak hulladékból.