A projekt címe:

„A Szendrőládi Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése”

A projekt azonosító száma:

EFOP – 4.1.3 -17 – 2017 – 00257

Megvalósítás időszaka:

2017. 11. 13. – 2018. 12. 15.

A projekt összköltsége:

81 571 964 Ft

A támogatás mértéke:

100%

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Program (EFOP) keretéből 710 millió forintos fejlesztés indul a Kazincbarcikai Tankerületi Központban, jelentette be szeptember 7-én Sajókazán a Radvánszky-kastélyban tartott sajtótájékoztatón Székelyné Varga Mária Ágnes tankerületi igazgató, Demeter Zoltán országgyűlési képviselő, a Magyar Országgyűlés Kulturális Bizottságának tagja és Riz Gábor országgyűlési képviselő, a megyei fejlesztések miniszteri biztosa.

A Széchenyi 2020 program célja, hogy az egész ország területén lehetőleg azonos tanulási környezetet biztosítva, minőségi oktatásban, értékközvetítő, támogató nevelésben részesüljenek a tanulók. A fenti célok megvalósítása érdekében infrastrukturális fejlesztéseket végeznek az épületeken, valamint fejlesztik, illetve bővítik az intézmények eszközellátottságát.

A Szendrőládi Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése című projekt keretében a Kazincbarcikai Tankerület 81 571 964 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.